Čištění řeky Ohře

Čištění řeky Ohře 2020

V sobotu 4. 4. 2020 proběhne v pořadí již pátý ročník dobrovolnické akce „Čištění řeky Ohře 2020“. Cílem akce je řeka bez odpadků a předmětů, které do ní nepatří. Samotný úklid bude probíhat jak v toku řeku, tak i na březích po téměř celé délce řeky v Karlovarském kraji. Lodě budou k dispozici bezplatně na stanovištích v Chebu, Tršnicích a Nebanicích. Zároveň bude pro dobrovolníky zajištěno drobné občerstvení, ochranné pomůcky a pytle na sběr odpadků pro udržení pořádku.

Úklidovou akci podpoří většina obcí a měst, jejichž územím řeka protéká. Záštitu nad celokrajskou úrovní zajistila Krajská síť místních akčních skupin Karlovarského kraje, která sdružuje 5 místních akčních skupin a pokrývá tak téměř celé území kraje.

Loňského ročníku Čištění řeky Ohře 2020 se zúčastnilo 350 účastníků. Pevně doufáme, že i v letošním roce bude o akci velký zájem. Vzhledem k účasti v předchozích ročnících akce je jasné, že lidem v okolí není lhostejný stav přírody kolem nás.  Budeme rádi, když bude množství dobrovolníků neustále stoupat a i my se budeme snažit o co nejplynulejší chod celé této dobrovolnické akce Čištění řeky Ohře a to nejen v roce 2020, ale i v dalších letech.

Na akci je možné se registrovat na portálu www.uklidmecesko.cz

Odkaz na akci: https://www.uklidmecesko.cz/event/24776/

Začátek celé akce je plánován na 9 hod. Plánované čištění je v úseku Cheb -Kynšperk nad Ohří.

  1. Cheb – Tršnice: pro vodáky i pro pěší, sraz Cheb – Ottův jez
  2. Cheb – pravý břeh Skalky: pouze pro pěší, sraz Cheb – sídliště Skalka, nad Hrází
  3. Tršnice – Nebanice: pro vodáky i pro pěší, sraz Tršnice – vodácké tábořiště
  4. Nebanice – Kynšperk nad Ohří: pro vodáky i pro pěší, sraz Nebanice – pod silničním mostem
  5. Mostov: pouze pro pěší, sraz Odrava – Mostov

Pojďme se všichni zapojit do celorepublikové akce „Ukliďme svět, Ukliďme Česko“.