Čištění řeky Ohře

Čištění řeky Ohře 2019

V sobotu 6. 4. 2019 proběhne v pořadí již čtvrtý ročník dobrovolnické akce Čištění řeky Ohře. Začátek celé akce je plánován na 9 hod. Plánované čištění je v úseku Cheb -Kynšperk nad Ohří. Organizátorem akce na úseku je MAS 21, o. p. s. Celkem bude pět srazových míst, z nichž dvě budou přímo v Chebu (nad hrází přehrady Skalka a u Ottova jezu). Další místa budou ve vodáckém tábořišti v Tršnicích, v Nebanicích a Mostově.

Cílem dobrovolnické akce je řeka bez odpadků a dalších předmětů, které do přírody nepatří.  Úklid řeky bude probíhat jak na březích, tak i v samotném toku, kde mohou dobrovolníci využít možnost čistit koryto řeky Ohře přímo z lodí, které budou k dispozici bezplatně na stanovištích v Chebu, Tršnicích a Nebanicích. Zároveň bude pro dobrovolníky zajištěno drobné občerstvení, ochranné pomůcky a pytle na sběr odpadků pro udržení pořádku.

Loňského ročníku Čištění řeky Ohře 2018 se zúčastnilo bezmála 300 účastníků. Doufáme, že i v letošním roce bude o akci velký zájem. Vzhledem k účasti v předchozích ročnících akce je jasné, že lidem v okolí není lhostejný stav přírody kolem nás.  Budeme rádi, když bude množství dobrovolníků neustále stoupat a i my se budeme snažit o co nejplynulejší chod celé této dobrovolnické akce Čištění řeky Ohře a to nejen v roce 2019, ale i v dalších letech.

Na akci je možné se registrovat na portálu www.uklidmecesko.cz. Odkaz na akci: https://www.uklidmecesko.cz/event/20498/

Pojďme se všichni zapojit do celorepublikové akce „Ukliďme svět, Ukliďme Česko“.

Tým MAS 21, o. p. s.