Čištění řeky Ohře

Čištění řeky Ohře 2018

V sobotu 7. 4. 2018 proběhne v pořadí již třetí ročník Čištění řeky Ohře. Start je naplánován na 9 hod. Stejně jako v předchozích ročnících, tak i letos čištění na úsecích od Chebu po Kynšperk nad Ohří organizuje MAS 21, o. p. s.  Na tomto úseku bude celkem šest srazových míst. Tři z nich budou přímo v Chebu, a to u lanového centra, nad hrází přehrady Skalka a u Ottova jezu.

Cílem akce je zbavit tok řeky, břehy a přilehlé okolí odpadků a vůbec všech věcí, které do přírody nepatří. Zájemci z řad dobrovolníků mohou využít možnosti čištění koryta řeky přímo z lodí, které budou bezplatně k dispozici na stanovištích v Chebu, Tršnicích a Nebanicích. Pro dobrovolníky bude zajištěno drobné občerstvení a samozřejmě také ochranné pomůcky a pytle pro sběr odpadu.

Loňského ročníku se zúčastnilo bez mála 300 účastníků. Byli bychom rádi, kdyby se také v roce 2018 našlo tak velké množství dobrovolníků, kterým není lhostejný stav přírody kolem nás. Akce bude stejně jako každý rok zaregistrována na portálu www.uklidmecesko.cz a zapojíme se tak do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Na akci přispělo také Město Cheb.

Pokyny pro účastníky k jednotlivým úsekům:CISTENI_OHRE

Cheb – Podhoří (pěší)

Cheb – Tršnice (pěší i vodní)

Tršnice – Nebanice (pěší i vodní)

Mostov (pěší)

Nebanice (pěší i vodní)